(fot. https://www.skysports.com)
(fot. https://www.skysports.com)

KRÓL ROGER POWRACA

Zamiast szat – tenisowy strój, zamiast berła – rakieta, ale jego władza na korcie w Szanghaju iście królewska.

 

Eksperci tenisowi są zgodni – Federer dawno nie był w takiej formie jak w Szanghaju. Szwajcar, podobnie jak w Monte Carlo, pokonał Novaka Djokovicia w półfinale w dwóch setach, a w finale po dwóch tie-breakach zwyciężył czarnego konia tej imprezy, Francuza Gillesa Simona.

Jednak to, co najbardziej przykuło uwagę obserwatorów, to jeszcze częstsze niż zazwyczaj podróże do siatki Federera. Co ważne, wyprawy efektowne i skuteczne zarazem. http://www.youtube.com/watch?v=keB_OOc-y20

Tęsknota za modelem gry serve & volley jest uzasadniona, ponieważ Roger jest jedynym graczem z pierwszej dziesiątki o takich umiejętnościach technicznych przy siatce. Jednak ostatnimi czasy Federer nie był tak efektywny w realizacji taktyki „atakującego tenisa”. W Szanghaju, zarówno w meczu z Djokoviciem, jak i w finale z Simonem, właśnie konsekwentna gra wolejowa była kluczem do triumfów.

Dzięki zwycięstwu w ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju Roger Federer awansował na drugie miejsce w rankingu kosztem Rafy Nadala i zachował szanse na fotel lidera na koniec sezonu.

Dodaj komentarz