(fot. https://psaworldtour.com)
(fot. https://psaworldtour.com)

KONIKI POLNE Z TEKSASU

“Strażniczki Teksasu” uzbrojone w rakiety do squasha w tym tygodniu walczą w Dallas. Bitwy w padlu zakończone w Marbella Master. Z crossmintonowego i racketlonowego frontu, dobre wieści o polskich wojownikach.

Dwa podia dla Polaków (crossminton)

W słynnej słoweńskiej, koszykarskiej hali Trzy lilie kilka dni temu rozegrano pierwszy w tym roku turniej crossmintona rangi Masters Series – Slovenian Open 2019. 170 uczestników z 16 krajów walczyło o skuteczne umieszczanie speedera na polu przeciwnika. Wśród pań tym razem bezkonkurencyjna okazała się młodziutka przedstawicielka gospodarzy Lori Škerl. Mająca za sobą doskonały ostatni sezon 18-letnia Słowenka w finałowej batalii pokonała w trzech setach Niemkę Annę Hubert. Świetnie w słoweńskim Laško poradziła sobie także nasza reprezentantka Marta Urbanik. Polka – aktualna liderka światowego rankingu – zakończyła zawody na wspólnym trzecim miejscu (nie rozgrywa się meczów o trzecie miejsce) z kolejną Słowenką Danają Knez. Najbardziej przewidywalny skład pojawił się w męskim finale. Światowa jedynka – Petr Makrlik – zmierzył się z wicemistrzem świata – Marcinem Ociepą. Niestety kapitalnie serwujący Czech wygrał ze znanym z mocnego smeczu Polakiem w dwóch setach. Petr Makrlik okazał się także najlepszy w deblu wraz z Melkerem Ekbergiem. Miksta wygrała prezentująca doskonałą formę w Slovenian Open Danaja Knez w parze z Adrianem Lutzem.

Rav może “ryknąć” z radości… (racketlon)

Rafał Rykowski (popularny zagranicą jako Rav Rykowski) może pierwszy kwartał 2019 roku uznać za udany. Mistrz Europy z 2017 roku awansował w marcu po raz pierwszy w swojej karierze do pierwszej dziesiątki listy światowej. Duży wpływ na przesunięcie się Polaka o dwie pozycje w górę (na 9. miejsce) miał lutowy turniej Vienna Classics, podczas którego Rav doszedł do wielkiego finału.

Texas i Zurych (squash)

W Dallas trwa właśnie squashowy Texas Open (turniej dla kobiet). Największą dotychczasową niespodziankę sprawiła Belgijka Tinne Gilis, która pokonała rozstawioną w imprezie z numerem szóstym Holenderkę Milou van der Heijden. Tym samym dotarła do ćwierćfinału i w nim niczym limuzyna z szyberdachem poruszająca się po Dallas, będzie czekała na pociski ze strony czwartej rakiety turnieju – Angielki Victorii Lust…

W Zurychu panowie mierzą się w tym tygodniu z Grasshopper Cup (Puchar Konika Polnego). Do największego miasta w Szwajcarii zjechali najlepsi gracze squasha na świecie z aktualną jedynką – Alim Faragiem na czele.

Viva Marbella (padel)

W ostatni weekend poznaliśmy także rozstrzygnięcia w Cervezas Victoria Marbella Master 2019. W hiszpańskiej miejscowości Marbella triumf hiszpańskojęzycznych. U kobiet najlepsze okazały się Hiszpanki, dwie Marty: Ortega i Marrero, które pokonały swoje rywalki – Alejandrę Salazar i Arianę Sanchez w trzech setach. W rywalizacji mężczyzn triumfatorami zostali Argentyńczycy Maximiliano Sanchez i Carlos Daniel Gutiérrez, którzy pokonali Hiszpanów – Navarro i Lebrona.

Dodaj komentarz