(fot. https://www.ittf.com)
(fot. https://www.ittf.com)

RAKIETOWI AKTORZY

Sporty rakietowe uprawia wielu aktorów, ale wybrałem wyjątkową czwórkę, dla której badminton lub tenis stołowy… odgrywa w życiu naprawdę ważną rolę. 

Rebecca Romijn i Jerry O’Connell

Aktorka Rebecca Romijn, najbardziej zapamiętana z roli Mystique w filmie X-men oraz Jerry O’Connell grający niegdyś detektywa w serialu Crossing Jordan, to ciekawy duet badmintonowych zapaleńców. Stanowiący od kilkunastu lat małżeńską parę aktorzy zostali jeszcze w czasach narzeczeństwa zapytani w wywiadzie, co stanowi sekret ich udanej relacji. O’Connell powiedział wtedy (zaznaczając, że nie może uwierzyć, iż mówi to publicznie), że po prostu dużo grają w badmintona… Romijn doprecyzowała, że badminton towarzyszy im z reguły przez cały weekend przez cztery godziny dziennie.

Aamir Khan

Jeden z najbardziej znanych bollywoodzkich aktorów – Aamir Khan również od wielu lat pasjonuje się badmintonem. Khan przyznaje szczerze, że uzależnił się od gry w badmintona i uważa uprawianie tego sportu za najlepszy sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu pracy. Prowadzący zdrowy styl życia aktor powiedział niegdyś takie słowa: “Badminton jest jak balet. Wymaga kontroli, siły, inteligencji i wyważonych ruchów”. Potwierdzeniem niezłych umiejętności bollywoodzkiego artysty było mikstowe zwycięstwo wraz z byłą badmintonistką – Aparną Popat z aktorsko-badmintonową parą: Deepika Padukone/Prakash Padukone w meczu pokazowym, otwierającym turniej Tata Open Badminton w 2009 roku.

Susan Sarandon

Czarownice z EastwickThelma i Louise, Klient, Przed egzekucją, Zatańcz ze mną, Elizabethtown… I tak można by wymieniać jeszcze długo tytuły filmów, w których zagrała Susan Sarandon. Jednak zdobywczyni Oscara i wielu innych filmowych nagród oraz ambasadorka dobrej woli UNICEF-u, ma jeszcze jedno, sportowo-biznesowe oblicze. Aktorka wraz z kilkoma innymi inwestorami, założyła firmę SPiN – sieć klubów-barów z tenisem stołowym.  Pierwszy SPiN otwarto w 2009 roku w Nowym Jorku. Obecnie bary z tenisem stołowym w roli głównej mieszczą się także m.in w Chicago, Waszyngtonie, Filadelfii, Seattle, czy San Francisco. Co ciekawe, jeden ze SPiN-ów w 2013 roku powstał również w Dubaju, gdzie (jak przystało na lubujących się w opływaniu w luksusy szejków) jeden ze stołów do tenisa stołowego był… pozłacany. Jednak z powodu tamtejszych konserwatywnych norm w spożywaniu alkoholu, lokal nie sprawdził się biznesowo i został zamknięty. Gastronomiczno-tenisowy świat stworzony przez znaną aktorkę odwiedzają często inne gwiazdy, które lubią dobrze wypić, zjeść i pograć w jednym miejscu, takie jak Scarlett Johansson czy Axl Rose.

Susan Sarandon lubi mówić o przewagach tenisa stołowego nad innymi sportami. Jej argumentacja (oczywiście z przymrużeniem oka) jest taka: żeby grać w tenisa stołowego nie trzeba ubierać nie swoich butów jak na kręgielni, oraz można grać w każdym stanie trzeźwości… Trudno się zatem dziwić mając taką pasję do tego sportu, że Sarandon, oprócz wielu wymienionych wcześniej ról, zagrała także w 2014 roku Randi Jammer w filmie Pingpongowe lato. 

Dodaj komentarz