Kornelia Marczak i Paweł Pietryja mogą być zadowoleni ze swojego występu w Łodzi (fot. Arkadiusz Modliński)
Kornelia Marczak i Paweł Pietryja mogą być zadowoleni ze swojego występu w Łodzi (fot. Arkadiusz Modliński)

RAKIETOWO(C) nr 6 – Polskie podia

Polacy zdobyli w Łodzi srebro w badmintonie, a w Mińsku brąz w tenisie stołowym. Natomiast pewna 15-letnia Amerykanka zaskoczyła widzów na londyńskiej trawie.

 

NA TRZECIM STOPNIU PUDŁA…

Cori Gauff pokonała w pierwszej rundzie tegorocznego Wimbledonu o 24 lata starszą Venus Williams. Smaczku temu wydarzeniu dodaje fakt, że Venus jest idolką młodszej rywalki oraz była jej inspiracją do rozpoczęcia tenisowej kariery. Gauff to najmłodsza zawodniczka, która przeszła kiedykolwiek eliminacje Wimbledonu. Tenisistka z USA to również ubiegłoroczna liderka rankingu juniorek.

DRUGI OWOC NA PUDLE…

W Łodzi ostatnio płynięto z prądem Akademickich Mistrzostw Europy. Polskim badmintonistom – Kornelii Marczak i Pawłowi Pietryji – udało się wyłowić srebrny medal w grze mieszanej. Reprezentujący Uniwersytet Opolski Kornelia i Paweł w ćwierćfinale wygrali ze studentami z Uniwersytetu w Niżnym Nowogrodzie, a w półfinale w trzech setach pokonali parę Florian Schmid i Lea Maria Müller z Uniwersytetu w Bernie. W batalii o złoto Polacy przegrali z Johnem Torjussen i Emily Westwood z Uniwersytetu w Nottingham 18:21 18:21.

ZŁOTY OWOC

Miano złotego owocu ostatniego okresu w trzech najpopularniejszych sportach rakietowych otrzymuje zdobycz polskich tenisistek stołowych. Polki w składzie: Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor zdobyły podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku brązowy medal w turnieju drużynowym. Ten brąz wyceniłem wyżej niż badmintonowe srebro z miejsca drugiego z powodu rangi imprezy, która góruje nad Akademickimi Mistrzostwami Europy. W meczu o brąz “Mała”, Partyka i Bajor pokonały Węgierki 3:2.

 

Dodaj komentarz