(fot. https://www.worldpadeltour.com)
(fot. https://www.worldpadeltour.com)

PADEL MALAGA I CZAS JAKSLANDA

W dzisiejszym Przelotniku rakietowym o padlowych debiutach, racketlonowych dominacjach, transferach w tenisie stołowym i święcie badmintona w Katowicach.

 

Mistrzostwa Świata Seniorów w Katowicach (badminton)

Od katowickiego święta rozpoczynamy ekspresowy przelot. Do Spodka zamiast kosmitów przylecieli najlepsi zawodnicy od kategorii 35+, aż do 75+. W liczbie zacnej – prawie półtora tysiąca uczestników z 55 krajów. Już w najbliższą niedzielę poznamy nowych mistrzów świata we wszystkich kategoriach wiekowych. Seniorski czempionat globu odbywa się już po raz dziewiąty i obecnie jest rozgrywany co dwa lata.

 

Chińczyk i Polak debiutują w Maladze (padel)

Cervezas Victoria Mijas Open zostanie na długo zapamiętany przez padlowych statystyków. Właśnie w rozgrywanym w Maladze turnieju z serii World Padel Tour doszło do historycznych debiutów. Zhang Bohou, 22-letni padlista pochodzący z Pekinu, jest pierwszym Chińczykiem , który awansował do turnieju głównego w ramach prestiżowego cyklu World Padel Tour, a warszawianin Maciej Naduk, jest z kolei pierwszym Polakiem, który przebił się do drabinki turnieju głównego w Maladze. Niestety zarówno Bohou (w parze z José Pedro Montalbánem) jak i Naduk (w parze z Jorge Juanem Gómezem) odpadli w pierwszych rundach z bardziej doświadczonymi parami deblowymi.

 

Transferowe hity kobiecej elity (tenis stołowy)

Jak w każdym sporcie, kluby tenisowe także wzmacniają się przed nowym sezonem. W ekstraklasie kobiet w ostatnim okresie transferów zatem nie zabrakło, jednak szczególnie warto zatrzymać się nad dwoma. Otóż 28-krotne mistrzynie Polski i aktualne zdobywczynie Ligi Mistrzyń – Enea Siarka Tarnobrzeg wzmocniły się o Wu Yue. Amerykanka chińskiego pochodzenia (w USA używająca imienia Jennifer) jest pierwszą w historii klubu reprezentantką Stanów Zjednoczonych, która zagra w drużynie tenisistek stołowych z Tarnobrzega. Mimo bardzo silnego składu tarnobrzeżanek, efektownie grająca Wu Yue może być dla podopiecznych trenera Nęcka niezłym wzmocnieniem. Jest ona złotą medalistką igrzysk Panamerykańskich w singlu i drużynie w 2015 roku, a obecnie zajmuje 35. miejsce w światowym rankingu. Drugim transferowym hitem tegorocznego “okienka” było sprowadzenie do Białegostoku wracającej do gry po urodzeniu dziecka Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Brązowa medalistka mistrzostw Europy, po tym jak rozstała się z klubem SKTS Sochaczew, przez kilka miesięcy pozostawała wolną zawodniczką. Wówczas właśnie pojawiła się dla niej propozycja gry w Dojlidach Białystok i nie ma wątpliwości, że w nadchodzącym sezonie Kasia będzie liderką swojego nowego zespołu.

 

Piątka Jakslanda (racketlon)

Od niedawna lider światowego rankingu – Morten Jaksland – po awansie na szczyt nie zwalnia tempa. Wygrana w IWT German Open jest jego piątym tytułem wywalczonym w 2019 roku. W kapitalnym finale turnieju, Duńczyk pokonał Niemca Corneliusa Radermachera. W tej samej imprezie u pań zwyciężyła Niemka Amke Fischer, po udanej, finałowej batalii z dużo wyżej notowaną Szwedką Anną-Klarą Ahlmer.

 

Dodaj komentarz