o blogu

SPORTALIONY, to blog sportowy, na którym nie ma suchych statystyk i wynurzeń na temat oczywistości.

SPORTALIONY, czyli sportowe felietony często mające nietypową formę, język lub puentę.

Z racji, że od wielu lat komentuję w telewizji przebieg wydarzeń podczas transmisji z turniejów badmintonowych
oraz tenisa stołowego, większość moich felietonów dotyczy mojej specjalizacji – sportów rakietowych.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu tematyką bloga internautów spoza Polski, dwa cykle tematyczne są w języku angielskim.

 

Na blogu SPORTALIONY jest pięć na bieżąco aktualizowanych kategorii:

 

Przelotnik rakietowy
Ekspresowy “przelot łączony” po najważniejszych, bieżących wydarzeniach, wybranych spośród niektórych sportów rakietowych (tenis ziemny, tenis stołowy, ping pong [jako odmiana tenisa stołowego], badminton, squash, padel, crossminton, racketlon).

Racket sports countdown
Racket sports countdown it’s my subjective ranking, including five best athletes of the month in racket sports.

Ciekaw… ostki
Jeśli konkretne wydarzenie sportowe nie jest sztampowe (czyli na zasadzie: przegrał, wygrał, zremisował), ale z różnych powodów warto się nad nim zatrzymać dłużej, to robię to właśnie w ramach kategorii Ciekaw… ostki. W odróżnieniu od dwóch “jednorodnie rakietowych” zbiorów tematycznych (Przelotnik rakietowy i Racket sports countdown) Ciekaw… ostki zawierają w sobie felietony o najciekawszych aspektach wydarzeń dotyczących wielu dyscyplin sportowych (nie tylko rakietowych). Zagłębiając się w nurt tych treści, możemy poczuć się jak dzielni rybacy, którzy (zgodnie z tytułem cyklu) są ciekawi każdej ostki

SPORTOMERYKI
Sportomeryki są to sportowe limeryki. Jak przystało na ten gatunek literacki, krótko i z przymrużeniem oka komentują bieżące wydarzenia w sporcie, które nie wymagają głębszej analizy.

SPORT STICHES

Sport stiches it’s the cycle of sport poems, but not limericks (like in the category SPORTOMERYKI). Every time – other lenght, rhythm and (above all) topic. Short way to comment elected situations from sport events with a pinch of salt…